Wróć do strony głównej Bloga Strona o Autorce Moja Metamorfoza Dane kontaktowe, statystyka i współpraca

4 grudnia 2012

JAKĄ WODĘ WYBRAĆ? Testy wód butelkowanych

Bardzo długo zastanawiałam się ostatnio nad wyborem dobrej wody do picia i szczere mówiąc pojawił się u mnie nie lada dylemat! Zazwyczaj kupowałam Nałęczowiankę niegazowaną ze względu na niską zawartość sodu, którego starałam się unikać, a potem sięgnęłam po Muszyniankę tak naprawdę nie wiedząc czym w ogóle powinnam się sugerować podczas wyboru wody. Oczywiście kupując wodę bogatą w magnez i inne minerały logiczne jest, że żeby zaspokoić potrzeby swojego organizmu musiałabym wypijać hektolitry wody dziennie co raczej nie jest wykonalne ;) 

Szukałam, szukałam i wreszcie przypadkiem natknęłam się na testy wód mineralnych i źródlanych... notabene testy były przeprowadzane w zeszłym roku, ale przecież nic się od tego czasu nie zmieniło. 

Ze względu na to, że na powyższym zdjęciu nie wiele można odczytać zapraszam na:
PRO TEST - TEST WÓD ŹRÓDLANYCH I MINERALNYCH
\oraz zachęcam do przeczytania całego artykułu:
PEŁNY ARTYKUŁ O TESTACH WÓD MINERALNYCH I ŹRÓDLANYCH

Mnie pomogło to w rozwiązaniu wielu dylematów i chyba już wiem jaką wodę będę wybierać. Najgorsze jest często to, że te najlepsze wody najzwyczajniej mi nie smakują. Z kolei te mocniej zmineralizowane niemal eksplodują w moim żołądku podczas wykonywanych ćwiczeń... A wydawać by się mogło przecież, że WODA TO TYLKO WODA... Nic bardziej mylnego, bo WODA TO ŻYCIE!

3 komentarze:

 1. Dzięki za link do testu. Bardzo ciekawie i wyczerpująco wyjaśnia co i jak. Przy tego typu testach zawsze mam obawy, że jest sponsorowany i preferuje konkretny produkt tylko z racji tego, że dogadał się z producentem, ale tutaj wygląda na to, że jest faktycznie niezależny i uczciwy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post, ja najbardziej lubię wody źródlane Kropla Beskidu, Żywiec Zdrój... Najlepiej pić wody mineralne, ale tamte niezbyt mi smakują...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Nałęczowianka by Ci smakowała? Ja właśnie kiedyś pijałam tylko Nałęczowiankę, Kroplę Beskidu i Żywiec Zdrój, ale powoli przerzucam się na te wysoko-zmineralizowane i nawet zaczynają mi smakować :)

   Usuń

Każdy komentarz dodaje mi skrzydeł i motywuje mnie do dalszego pisania... Napisz, zmotywuj mnie oraz innych! Dziękuję <3